Silný chrbát je silná chrbtica. Toto je stará pravda, ktorú možno často počuť v rozhovoroch dvoch ostrieľaných posilňovní. Aby ste však mali tieto vlastnosti, musíte začať cvičiť naozaj solídne a systematicky. Bohužiaľ, samotný chrbát nebude dostatočne pevný a vyžaduje si to veľa práce a úsilia.
Kľúčový je správny výber cvikov. Ak sú vhodné, nebudete musieť čakať na účinky tak dlho, ako by sa spočiatku mohlo zdať. Najobľúbenejším cvikom na túto časť tela sú príťahy. Môžu sa vykonávať nielen v telocvični. Nič vám nebráni urobiť si ich doma, pretože inštalácia tohto zariadenia by nemala byť pre nikoho veľkým problémom.
Je potrebné dodať, že dobrým a účinným cvikom na chrbát je ťahanie hornej zdvihovej palice ku kľúčnej kosti. Za zváženie stoja aj mŕtve ťahy, ktoré sú tiež veľmi obľúbeným a efektívnym cvičením, ktoré vám pomôže mať zdravý a pevný chrbát oveľa rýchlejšie.
Ktoré časti tela sú najvhodnejšie na fitness hodiny?
V súčasnosti vedené hodiny vo fitness kluboch sú veľmi pestré a zaujímavé. Nemalo by byť prekvapením, že toľko žien túži zúčastniť sa. Mnohé ženy však stále presne nevedia, na ktoré konkrétne časti tela takéto cvičenia najviac pomáhajú.
Treba zdôrazniť, že fitness klub je miesto, kde sa môžete postarať o množstvo prvkov. Po prvé, stav každej ženy sa výrazne zlepšuje. Všetko preto, že hodiny vo fitness kluboch sú dosť intenzívne. Pravidelné navštevovanie nich robí dámy v oveľa lepšej kondícii. Treba si tiež uvedomiť, že výkon takejto tréningovej jednotky umožňuje dokonale spaľovať tuky.
Za zmienku tiež stojí, že ženy majú rozhodne vyformovanejší zadok a stehná. Do tréningu sú zapojené ruky aj nohy. Dámy sa tak môžu pochváliť oveľa svalnatejšími spodnými a hornými partiami tela. Stojí preto za zmienku, že navštevovať takéto hodiny sa naozaj oplatí.
Ako by mal vyzerať dobrý hromadný tréning?
Fráza „podľa hmotnosti“ je veľmi populárna. Prakticky neexistuje človek, ktorý chodí pravidelne do posilňovne, ktorý by nepoznal spojenie týchto dvoch slov. Veľa ľudí chce robiť dobré tréningové jednotky, aby mali čo najviac svalov. Nie každý však vie, kde skutočne začať.
Je potrebné zdôrazniť, že špecifickosť tréningu musí byť zachovaná, pretože len vtedy môžete počítať s výsledkami a väčším počtom svalov. Ako by teda mal vyzerať dobrý hromadný tréning? Najdôležitejšie je, že cvičenci vykonávajú určité úlohy na relatívne veľkých váhach.
Okrem toho si títo ľudia musia uvedomiť, že cvičenia by sa mali vykonávať pokojne, bez zbytočných výbuchov. Je tiež dôležité, aby v sériách nebolo príliš veľa opakovaní. Hromadný tréning znamená aj starostlivosť o správnu stravu a používanie vhodných živín. Počas tohto obdobia musíte zvýšiť množstvo bielkovín a sacharidov. Zabudnúť nemožno ani na správnu regeneráciu.