Št. sep 19th, 2024

Termogenika, ktorá vám pomáha spaľovať tuk počas cvičenia, zvyšuje teplotu vo vnútri tela. Vďaka tejto pomoci sa tukové tkanivo pri cvičení rýchlejšie spaľuje. Spaľovače tukov môžu byť ako lieky, tak aj doplnky stravy. Medzi nimi je zásadný rozdiel.

Lieky si treba kúpiť na lekársky predpis a doplnky stravy si môže kúpiť ktokoľvek v príslušnom obchode alebo cez internet. Ak si chcete pri chudnutí zachovať zdravý rozum, poraďte sa pred užívaním spaľovačov tukov so svojím lekárom. Pri užívaní týchto druhov liekov v tele prebiehajú procesy, ktoré nie sme schopní kontrolovať. Pri zvýšenej námahe srdce rýchlejšie pumpuje krv a zvyšuje sa teplota, čo navyše využíva obehový systém.

Ak chcete bezpečne používať spaľovače tukov, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom. Môžeme zájsť k dietológovi alebo aj k rodinnému lekárovi, ktorý posúdi, či nie sú nejaké kontraindikácie pre použitie tohto typu prostriedkov. Oplatí sa tiež informovať o účinkoch, ktoré môže mať používanie spaľovačov tukov na organizmus.

Úroveň stresu môžete znížiť horčíkom a cvičením

Existuje mnoho spôsobov, ako sa vysporiadať so stresom, no stále sa s ním veľa ľudí nevie vyrovnať. Stresu máme dnes veľa a súvisí s rôznymi rovinami nášho života. Práca, financie, nejaké úradné záležitosti či škola a štúdium – stresu sme vystavovaní už od malička.

Najlepší spôsob, ako sa prirodzene upokojiť, je užívať horčík. Je nevyhnutnou zložkou stravy, no jej nedostatky možno doplniť doplnkami. A treba to urobiť, pretože horčík je známy ako prírodné sedatívum. Užívanie horčíka sa musí kombinovať s fyzickým cvičením. Vhodné množstvo fyzickej aktivity pomáha odbúrať stres a zabudnúť na problémy, odpojiť sa od príčin, ktoré generujú pocit stresu.

Akákoľvek fyzická námaha stačí na to, aby ste na pár desiatok minút zabudli na problémy a teda – zabudli na stres. Môžete sadnúť na bicykel, ísť na kolieskové korčule alebo si zahrať tenis či squash. Každý šport je dobré antidepresívum a na upokojenie a upokojenie stačí aj tridsať minút denne.

Vitamín C nájdeme nielen v citróne

Zdalo by sa, že vitamín C je najviac zastúpený v citróne a citrusových plodoch. Žiaľ, ide o jeden z najväčších stravovacích mýtov. Samozrejme, citrón obsahuje vitamín C, ale určite je ho viac v čiernych ríbezliach, prípadne aj paradajkách.

Vitamín C je pre zdravé telo veľmi dôležitý. V prvom rade sú jeho vhodné dávky zárukou imunity. Veľa vitamínu C nájdeme v jablkách. Šťava z niekoľkých čerstvo vytlačených jabĺk nám určite dodá dostatočné množstvo vitamínu v požadovanom množstve. Najväčšie množstvo vitamínu C by sa malo konzumovať v jesennom a zimnom období, kedy sú najčastejšie chrípky a rôzne infekcie.

A hoci ho citrón neobsahuje najviac, je najľahšie dostupný. Citróny kúpite v obchodoch po celý rok, a preto sú citróny najčastejšie vyberaným zdrojom tohto mimoriadne dôležitého vitamínu. V lete sa oplatí nahradiť citróny pomarančmi a šťavami vylisovanými z čerstvých pomarančov. Vitamín C nájdeme aj v banánoch a dokonca aj v zemiakoch.

Od jan